ניצול תשתיות תקשורת – התשתיות קובעות את איכות התקשורת בתוך עסק ומשפיעות גם על התקנה וסנכרון מצלמות אבטחה. במאמר הבא נסביר אילו שירותים מספקות חברות העוסקות בתחום ונביא טיפים לבחירת אנשי מקצוע.

תשתיות תקשורת נחשבות לאחד האלמנטים החשובים ביותר בעסק המודרני. מלבד הפעילות העסקית המבוססת על תקשורת פנים וחוץ ארגונית, לתשתית יש משמעות גם עבור מערך האבטחה וההגנה. חלק מהתשתיות מאפשרות סנכרון בין מצלמות אבטחה מתקדמות. הסנכרון בא לידי ביטוי בהתקנת מצלמות ואמצעי תיעוד לפיקוח, בקרה וניטור הפעילות סביב העסק. באמצעות תשתיות מן הסוג הזה ניתן לעכב חדירה של גורמים בלתי רצויים ולאפשר פיקוח אחר עוברים ושבים.

רכיבים בולטים וסוגים של תשתיות תקשורת – ניצול תשתיות תקשורת

מלבד מצלמות אבטחה, תשתיות תקשורת כוללות שורה ארוכה של מרכיבים המשפיעים באופן ישיר על פעילות העסק:

·אינטרנט

·מדפסות

·מרכזייה טלפונית

·רשת אלחוטיתמצלמות אבטחה לעסק

·חיבור בין נקודות קצה

על מנת לנצל את התשתית לטובת התקנת מצלמות אבטחה יש צורך בהתייעצות עם אנשי מקצוע. בשלב הראשון מבצעים תכנון ובניית ארונות תקשורת בסטנדרטים המקובלים, לאחר מכן עוברים להתקנת ובניית חדרי מחשבים ולבסוף מבצעים בדיקות לסיבים אופטיים. עם תום הכנת התשתית ניתן גם לחבר את מצלמות האבטחה ולהחליט היכן למקם אותן.

מבחינת סוגים, יש להבחין בין תשתיות נחושת, סיבים אופטיים וכבלים. קצב התעבורה שניתן להעביר בתשתית נחושת הוא של עד 10 ג’יגה בשנייה, בעוד בתשתית סיבים אופטיים אפשר להשתמש בסיב המיועד להעברת קצב נתונים למרחקים ארוכים או בסיב המיועד להעברת נתונים במרחקים של מאות מטרים בלבד. הסוג השלישי של התשתיות מיועד למתקני תקשורת רגישים וקריטיים והוא פחות נפוץ בעסקים קטנים או בינוניים.

שירותי תחזוקה ותמיכה בתשתיות קיימות

חברות המתמחות בשירותי הקמת תשתיות תקשורת יכולות לעמוד לרשות בעלי עסקים גם לצורך תחזוקה ותמיכה. על מנת לבחור חברות מן הסוג הזה יש לקבל המלצות מלקוחות קודמים. אפשר לתאם פגישת היכרות לא מחייבת עם נציגי החברה, לבקש הצעת מחיר ולברר האם היא כוללת אחריות על חיבור מצלמות אבטחה או מתקני תיעוד נוספים. החברות העוסקות בתחום אחראיות על הדרכת העובדים ועל התאמת התשתית לצרכי העסק בטווח הקצר והארוך. בין היתר, עליה להציע פתרונות סביב השעון ולמנוע מצב של תקלות בלתי צפויות במצלמות האבטחה.

עדיף להשקיע בתשתית יציבה ואיכותית מאשר לבזבז זמן על התקנת מצלמות אבטחה שלא מחוברות לאינטרנט. מבחינת בעלי עסקים, התשתית משלבת בין הרכיבים השונים ומרכזת את התפעול והבקרה תחת קורת גג אחת. מצלמות אבטחה הן כיום כבר לא פריבילגיה של עסקים גדולים בלבד, אלא חלק בלתי נפרד ממערך ההגנה והשמירה על העסק. למצלמות יש משמעות עבור העובדים והלקוחות והן יכולות למנוע גניבות ונזקים כלכליים בלתי הפיכים.

ראו גם: מצלמות אבטחה לבית | מצלמות אבטחה לעסק