מצלמות נסתרות בשימוש חוקר פרטי – אנשים וגופים רבים נתקלים בסיטואציות מורכבות אשר במסגרתן הם חייבים לקבל החלטות. לא תמיד כל המידע מונח לפניהם, ובמקרים רבים, יש מידע סמוי נעלם שמפריע להם להחליט. לרוב, הם אינם מכירים את המידע הזה אבל חושדים או בטוחים בקיומו, ואחת הדרכים הטובות לקבל אותו הינו באמצעות משרד חקירות פרטי אשר מתמחה בחשיפת מידע מוסתר.

מידע הוא כוח, ואנשים וגופים שונים מחפשים אותו בגלל שלל סיבות. לעיתים, מדובר על מידע עסקי שיכול לסייע להשלמת עסקה על הצד הטוב ביותר. בנקים ומוסדות פיננסיים מחפשים מידע על לווים וחייבים, בני זוג מחפשים מידע שיאשש  או יבטל חשדות על בגידה אפשרית, וכן הלאה.

מומלץ לקרוא גם על > מצלמת אבטחה לבית ולעסק

שיטות איסוף מידע

בלש פרטי נוקט בשיטות שונות להשגת המידע ומשתמש בשלל אביזרים המאפשרים לו קבלתו. במקרים בהם הוא יכול לאסוף מידע ממקורות שונים באינטרנט, ממאגרי מידע ומרשומות שונות הוא עושה זאת. אלו הם דרכים פופולאריות להשגת מידע ומומחים בתחום המידענות יודעים להגיע למקורות מידע מהימנים ולשלוף פרטים מבוקשים על אנשים וגופים. כך, ניתן למצוא רשימות נכסים, חשבונות בבנקים, מידע על ביטוחי חיים ועוד. במקרים בהם המידע אינו נגיש אין ברירה ואז יש צורך לבצע מעקבים אחר אנשים, לארגן תצפיות על מקומות חשודים, לבצע האזנות סתר ועוד פעילויות חשאיות. לצורך כל הפעילות הזאת ואחרת נוספת משתמש החוקר הפרטי באביזרים מיוחדים ומגוונים.

הוכחה באמצעות צילום

בין האביזרים הפופולאריים ביותר ניתן למנות את המצלמות לסוגיהן. המצלמה היא למעשה אחד המכשירים אשר בעזרתו מתעד החוקר את האירועים ומוכיח את אמיתותם. למשל: הדרך הטובה ביותר להוכחת בגידת בן זוג היא כאשר הוא מצולם נכנס לחדר במלון או לצימר עם בת זוג זרה. המחוקק אינו מאפשר לצלם בתוך החדר בגלל צנעת הפרט אבל הוכחה נסיבתית כזאת שמובאת בפני הלקוח תורמת מאוד. קיימות גם מצלמות נסתרות אותן ניתן להתקין בעת חשדות להסתרה, למעילה ולהונאה. כאלו הן מצלמות שמותקנות מעל קופה רושמת בחנות, מצלמות אשר שמים בחדר של אב מבוגר אם קיים חשד להתעללות מצד המטפל, מצלמות שמותקנות בגני ילדים למעקב וכן הלאה.

מצלמות נסתרות בשימוש חוקר פרטי

ניתן להציב מצלמות נסתרות במקומות שונים ביניהם: בשקעים בקיר, במנורות, בין מדפי ארונות, בעציצי פלסטיק. בנוסף, ניתן להתקינן במקומות בפינות נסתרות ברכב, בתוך עטים ואביזרים ניידים נוספים ועוד. מצלמות אלו הינן איכותיות ומסוגלות לצלם לאורך זמן. התקנתן חייבת להתבצע על ידי טכנאים מומחים. התקנה מקצועית תמנע גילוין ותאפשר פעולה תקינה  וללא תקלות. תמונות ממצלמות במעגל סגור מוקלטות וניתן לצפות בהן בכל עת ולדלות את התוכן המבוקש. תמונות מצולמות קבילות, לרוב, בעת בוררויות ובמשפטים ולכן, חשיבותן. חוקר פרטי יכול להביא תמונות המגלות מצב אמיתי, והמידע הגלום בהן הינו חשוב בין אם הוא מפריך חשדות או מאשר אותם.

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | התקנת מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה