מצלמות אבטחה במבצע סקיוריטי מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה בבתי ספר

למה ישנו צורך במצלמות אבטחה בבית הספר?

מצלמות אבטחה בבתי ספר. בית הספר הוא המרכז החינוך הציבורי החשוב ביותר. על בתי הספר מוטלת האחריות העיקרית להבטיח את בטיחותם המתמשכת של תלמידיהם ומוריהם. אבל חשוב לדעת כי ניהול אבטחה בבית הספר היא אינה משימה קלה. מוסדות חינוכיים וביניהם בתי ספר עלולים להימצא בראש כוונותיהם של עבריינים. פושעים בודדים או כנופיות מאורגנות יחפשו הזדמנויות לפרוץ ולהרע לבית הספר בצורה כזו או אחרת. האחד עלול לגנוב נכסים או רכוש והאחר עלול להזיק באמצעות התנהגות אנטי חברתית כמו ונדליזם או הצתה.

מהן ציפיות ההורים מבית הספר?

ההורים אכן שולחים את ילדיהם באופן יום יומי לבית הספר לצורך חינוך ולמידה. אך לצד שירותי החינוך, בית ספר אחד צריך להבטיח את שלומם של תלמידיו. ברגע שילד מגיע לבית הספר, בין אם הוא הלך ברגל, רכב או נסע באוטובוס, הוריו מצפים מבית הספר להיות אחראי עליו. ההורים בעצם מצפים שבטיחותם תהיה בראש סדר העדיפויות. ככל שמספר התלמידים הלומדים בכל בית ספר גדל, הסבירות לאירועים, פשעים ואלימות עולה בקצב. מערכת של מצלמות אבטחה תהווה גורם מרתיע מצוין מפני תקריות העלולות להתרחש בשעות הלימודים ואחריהן.

מדוע גנבים מכוונים לבתי ספר למרות קיומן של מצלמות אבטחה בבתי ספר?

בתי ספר מודרניים הם יותר מגיר ולוח, רוב רובם מצויד כיום בטכנולוגיה מתקדמת. עם סגירת בית הספר בסוף יום הלימודים, כיתות המכילות ציוד יקר אכן ננעלות. אבל, אין זה אומר כי אפשר לסמוך על כך, שכן זוהי בעצם מטרתם העיקרית של הפושעים.

לבעיה מאין זו – מצלמת אבטחה לבית הספר יכולה להיות הפתרון המושלם.

ומה עם בטיחות המורים?

בטיחות המורים חשובה לא פחות. לכולם ישנה הזכות להרגיש בטוחים במקום העבודה ובשעות העבודה. מצלמות אבטחה עם מערכות גישה מרחוק יעניקו למורים רוגע ושלווה, וביטחון במקום עבודתם. לא יהיה עליהם לדאוג לשלומם ולשלום תלמידיהם מידי יום. כך הם יכולים להתרכז בצרכים של תלמידיהם בכיתה.

לא ניתן להכחיש את חשיבות מצלמות האבטחה בבית הספר

בתי הספר הופכים מודעים יותר ויותר למצבי חירום. מקרים כמו יורים פעילים, איומי פצצה מפחידים, תלמידים הנושאים סכינים ושינויים אלימים אחרים דווחו בבתי ספר ברחבי העולם בשנים האחרונות. במצבים מסוג זה עלולים התלמידים לאבד קשר עם המורה ולמצוא את הדרך שלהם להסתדר ולשרוד. מערכת מצלמות האבטחה תזהה אזורים בעייתיים במהלך הניטור השוטף ויאפשרו לבתי הספר לבצע התאמות נדרשות על מנת להבטיח פינוי מהיר ויעיל. בזמן שמתבצע פינוי, ניתן להשתמש במצלמות האבטחה מרחוק כדי לזהות תלמידים שנמצאים עדיין בבניין. זאת במידה ויצטרכו להציל אותם על ידי שירותי החירום. בנוסף, ניתן לעקוב אחר אנשים הנמצאים בשטח בית הספר כאשר הם עוברים מחדר לחדר או אחר מיקום של חבילות חשודות שזוהו מבלי שיהיה צורך לשלוח מישהו למצב שעלול להיות מסוכן.

עכשיו נדבר על חמש הסיבות החשובות ביותר להתקנת מצלמות אבטחה בבתי ספר

פיקוח על האנשים הנכנסים והיוצאים

אם תתקין מצלמת אבטחה בכניסה לבית הספר, תקבל את כל המידע על מי מגיע ומי הולך. כל סוג של פעילות או אדם מוזר ייתפסו אם בית הספר מאובטח במצלמות האבטחה. כיום יש לנו מערכת מתקדמת של מצלמות אבטחה במעגל סגור המסופקות עם מערכות אזעקה. אם נתפסה כל סצנה חריגה על המסך, המערכת תפעיל את האזעקה ותזהיר את השומרים. ניתן לזמן מיד שומרים. פעמים רבות, צלצול האזעקה עצמה מרחיק את הפושעים. בתי הספר צריכים להיות ערניים יותר ולבדוק בקפדנות מי מגיע ומי הולך מהמתחם.

מניעת גניבה

לעתים קרובות אנו שומעים על תלמידים המבצעים גניבה בשטח בית הספר. הגניבות עלולות להיות מרובות. החל מגניבת בחינות חשובות ועד ציוד השייך לבית הספר באופן בלעדי. הרבה פעמים תלמיד גונב את גיליון הציונים ממגירת המורה ומשנה את אותם. גניבה ממעבדות בית הספר היא גם נפוצה מאוד ומסוכנת מאוד. ניתן לפתור בעיות אלה על ידי התקנת מערכת מצלמות אבטחה בלבד בבית הספר.

לפקוח עין על המורים

ראינו גם מקרים בחדשות שבהם מורה פגע בתלמיד שנאלץ להתקבל לבית חולים לאחר מכן. לפעמים ילדים חוזרים הביתה עם סימני מכות בכל גופם. הורים חופשיים מוחים לעיתים קרובות נגד זה אך לא כל ההורים חופשיים. בימים אלה שני ההורים הם אנשים עובדים ויש להם פחות זמן לבקר פיזית בבתי ספר כדי להתנגד. במקרים חמורים התלמידים מתים לאחר שנפגעו על ידי מורה. לא כל המורים רעים, אך עדיין אם נפקח על המורים, הם לא יחרגו ממגבלותיהם. חלפו הימים שבהם מורה נהג להכות את תלמידיו בבית הספר. עכשיו זה לא חוקי שמורים פוגעים בתלמידים. מצלמות אבטחה במעגל סגור בכיתות ובמסדרונות יעקבו ויפקחו אחר המורים כמו גם אחר התלמידים. אך אין צורך בפיקוח על התנהגות בלבד, אלא גם על יעילות הלמידה. גם מורה צריך להקפיד על כללים ותקנות רבות בזמן שהוא מלמד בכיתה וגם עליו להתבונן.

מניעת בריונות

ילדים מתלוננים לעתים קרובות על כך שהם מציקים לבית הספר. תלמידים בריונים מציקים לילדים עד כדי כך שהם חוששים ללכת לבית הספר. ילדים מגיבים כמעט מיד לתחושותיהם מבלי לדאוג לרגשותיהם של אחרים. אם ילד חלש בלימודים או אם הוא לא נראה טוב או שיש לו בעיה גופנית כלשהי אז הוא זה שצריך להתמודד עם הדברים האלה רוב הזמן. ילדים מקניטים אותם על כך שהם לא מצליחים להשיג ציונים טובים או על כך שהם לא נראים טוב או על כך שהם לא מסוגלים לעשות משהו שילדים אחרים יכולים לעשות טוב. רבים אינם יכולים אפילו לדבר על הוריהם על בעיותיהם ולהיכנס לדיכאון. התפוקה של הילד פוחתת כשהוא נכנס לדיכאון. פתרון פשוט לשמירה על עתידו של ילד הוא התקנת מצלמות אבטחה בבית ספר שימנעו פעילויות כאלה. אם נראה בריונות במצלמה ניתן לשלוח את הצוות כדי לעצור אותם.

הקלה במתח אצל ההורים

טכנולוגיות מודרניות של מצלמות טלוויזיה במעגל סגור הופכות פופולריות מאוד בקרב אנשים. הורים יכולים לגשת להקלטות המצלמות של בית הספר של ילדיהם בטלפונים הניידים שלהם. זה הוכיח הקלה רבה להורים שהם יכולים לראות את הקטנטנים שלהם (בעיקר את הילדים הלומדים בפעוטון או בגן ילדים) כשהם רחוקים מהם. מובן מאוד עד כמה ההורים מודאגים מילדיהם הקטנים כאשר הם צריכים להיפרד מהם. מצלמת טלוויזיה במעגל סגור קטנה יכולה לעשות קסמים בזמנים כאלה.

מצלמות אבטחה בבתי ספר