מצלמות אבטחה – האם הן מעלות את ערך הדירה?

שאלה שמתעוררת רבות אצל אנשים אשר רוכשים מצלמות אבטחה או מתכננים רכישת מצלמות ומערכות שונות, היא השאלה של ‘האם מצלמות אבטחה מעלות את ערך הדירה?’, בכדי לענות על השאלה בצורה נכונה אנו נצטרך תחילה להסביר על תפקידה של מצלמת האבטחה בבית, ונגיע למסקנה שבנוסף לאפשרות כי המצלמה תעלה את ערך הדירה במובן הכלכלי, מצלמות אבטחה מקנות ערך נוסף חשוב אף יותר בכל הנוגע לדירה בה הן מותקנות.

קצת על מצלמות אבטחה

מצלמת האבטחה היא כלי טכנולוגיה אשר החל להופיע לעולם בשלהי שנות התשעים. בתחילת דרכן מצלמות האבטחה היו מכשיר די גדול, דבר שהוריד רבות את הפרקטיות של מצלמות אבטחה ואת נגישות כלל האוכלוסייה לצורך שימוש תדיר בהן; אך כהלוך השנים וההתפחות הטכנולוגית הניכרת, מצלמות האבטחה מוזערו בגודלן, ביצועיהן שופרו באופן רב; וכיום ניתן למצוא את מצלמות האבטחה בשימוש יומיומי אצל יותר מ-80% מכלל החברה בישראל! מצלמת אבטחה היא כל נהדר המספק תיעוד וצילום של אזור אשר נבחר על ידי הלקוח ובכך משפרת משמעותית את רמת האבטחה בבית. כתוצאה מכל הנאמר, מצלמות האבטחה זכו ברייטינג מכובד במהלך השנים וכיום הן נהנות מאפקט אשר רבים נוטים לכנותו: ‘אפקט ההרתעה’, זהו אפקט שנבדק רבות על ידי מחקרים, והוא אומר כי אם אדם יודע כי הוא מצולם על ידי מצלמה, הוא יתנהג באופן יותר מקובל חברתית, ועבור אדם המתכנן לפרוץ לביתכם, אפקט הרתעה זה הוא עיקר עיקרה של תפקידה.מערכת מצלמות אבטחה – האם היא מעלה את ערך הדירה

האם מצלמת אבטחה מעלה את ערך הדירה?

ובכן, יש שני צדדים למטבע. מחד גיסא מצלמות אבטחה איכותיות אינן באופן אוטומטי מעלות את ערך הדירה, כמו מזגן חדש – זה מרשים ולרוב זה כן מקובל להתחשב בכך בעת מכירת או השכרת הנכס, אך מבחינה משפטית זה לא משהו שנדרש להעלות את ערך הדירה. אך מאידך מדובר כאן באמצעי אבטחה אמין, אשר משאיר את הרושם כי הדירה מאובטחת היטב והייתה כך לפחות מאז תקופת הצבת מצלמות האבטחה. אזור שמאובטח על ידי מצלמות אבטחה הוא אזור אשר משרה הרגשת ביטחון גבוהה יותר מהרגיל, מיקום אסטרטגי ונכון של מערך מצלמות אבטחה איכותיות יכול להשאיר רושם ויתקבל כרעיון טוב על ידי מגוון נרחב של אנשים.

אז האם כדאי להתקין מצלמות אבטחה לבית?

לסיכום הנאמר מלמעלה, מצלמות אבטחה כן מעלות את ערך הדירה, אך לא מבחינה חוקית. מרבית האנשים יתלהבו מהרעיון כי ברשותם תהיה מערכת אבטחה נהדרת כמערכת מצלמות אבטחה איכותיות ולכן התקנתה היא חשובה. בכל הנוגע ליעוץ נוסף והכוונה בקשר לבחירת מצלמות אבטחה מתאימות, התקנה איכותית ועוד, אנו ממליצים לפנות לעסק מקצועי אשר יוכל להרחיב רבות בכל נושא מצלמות האבטחה לספק לכם שירותים נוספים כגון התקנה ותפעול מצלמות אבטחה באזורכם.

ראו גם: מצלמות אבטחה לבית | התקנת מצלמות אבטחה