העסק שלך מהווה עבורך את מקור הפרנסה החשוב והעיקרי ביותר. אך הוא חשוף לפריצות, לגניבות ולשריפות במידה ולא מגנים עליו. מספר עבירות הרכוש בארץ רק הולך וגודל, לכן, יותר מאי פעם יש צורך למגן את העסק, ולהקשות על הפורצים והגנבים לבצע את זממם. יש מגוון מערכות מתקדמות להגנה על העסק שלכם, ביניהן מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה, אך חשוב לזכור כי יש להגן על העסק גם מפני שריפות לכן יש להתקין מערכות לגילוי וכיבוי אש.

מצלמות אבטחה

יש בשוק מגוון רחב של מצלמות אבטחה ושלל פתרונות ואפשרויות. חשוב לקבל ייעוץ מקצועי על מנת לבחור במערכת מיגון יעילה ואפקטיבית, כאשר ניתן לבחור בין מצלמות נסתרות וחבויות המאפשרות לגלות גם מקרי גניבה על ידי עובדים לבין מצלמות אבטחה גלויות המשמשות בין היתר גם להרתעה. למצלמות האבטחה תפקיד מרכזי במיגון העסק ובהגנה על חיי אדם ורכוש. ניתן לבחור מערכת מיגון הכוללת מצלמות אבטחה בהתאם לתקציב. אך חשוב לבחור במצלמות איכותיות ומתקדמות המספקות מענה מושלם לצרכי המיגון וההגנה על העסק.

מיגון העסק

בעקבות גל מקרי הפריצה לבתי עסק שרק הולך וגובר עם השנים. חשוב להשקיע במערכת מיגון יעילה המקשה על הפורצים לחדור לבית העסק ומהווה גם מקור הרתעה יעיל. מערכות למיגון העסק מאפשרות להגן עליו היטב וניתן לקבל הרתעה לנייד בכל מקרה בו נעשה ניסיון פריצה לעסק אחרי או במהלך שעות העבודה. את מערכת המיגון ניתן לחבר לרוב גם למוקד אבטחה כך שבכל הרתעה המתקבלת מהמערכת שולחת חברת האבטחה סיור שיגיע לעסק במהירות ויבדוק את המקום. מערכת מיגון כוללת לרוב גלאי תנועה ונפח, מצלמות אבטחה בחוץ ובתוך העסק, מערכת הקלטה DVR וגלאים נוספים בהתאם לצורך ומאפייני העסק. כדאי לדעת כי במקרים רבים נדרש העסק מחברות הביטוח להתקין מערכת מיגון על מנת לרכוש פוליסת ביטוח.

מערכות כיבוי אש

בכל עסק, קטן או גדול, חשוב להתקין מערכות לגילוי וכיבוי אש. במקרים רבים נדרש העסק להתקין מערכות כיבוי אש בהתאם להנחיות של רשות הכבאות והרשות המקומית. במיוחד בעסקים בהם יש תנועה גדולה של לקוחות. מערכת כיבוי אש נועדה להרתיע ולספק מענה ראשוני יעיל ואפקטיבי לכיבוי השריפה, עד להגעת כוחות כיבוי אש. כדי לבחור מערכת כיבוי אש לעסק יש להזמין חברה מקצועית ובעלת כל האישורים הנדרשים לכך. מערכת כיבוי אש יכולה לכלול גלאי אש ועשן, ספרינקלרים, מטפים שונים, ארון כיבוי אש עם צנרת וזרנוקים ועוד.

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | התקנת מצלמות אבטחה