מערכות אינטרקום מתקדמות

מערכות אינטרקום מתקדמות – כל מי שמעוניין בלאפשר את רמת האבטחה הטובה ביותר בביתו, וודאי שמע על מערכת אינטרקום, מנעול חשמלי ועוד מגוון כלים וטכנולוגיות המציבות בפנינו את האופציה הנהדרת בכל הנוגע להעלאת רמת האבטחה בבית ובעסק. אמנם המערכות השונות הינן יעילות מאד, אך מערכות האבטחה השונות מאפשרות אבטחה סביב לאספקט מסוים, לדוגמא – מנעול חזק יכול למנוע או לעקב פריצה בכוח אל תוך אזור מסוים, אך ללא שילוב עם מערכת אזעקה, המנעול לא יתריע על העובדה שנפרץ; בדיוק עקב כך אנו עומדים לפרט על מגוון תחומים הנוגעים למערכות אינטרקום מתקדמות בשילוב עם מנעול חשמלי.

מהי מערכת אינטרקום?

מערכות אינטרקום מתקדמות מודרניות הן מערכות המאפשרות תקשורת בין מקור ויעד כלשהם. מערכות אינטרקום נפוצות בעיקר בבניינים רבי קומות ובעסקים קטנים וגדולים. מערכת אינטרקום איכותית מספקת לכם בידוד בין שני אזורים נפרדים, באמצעות תקשורת קולית (כדוגמת טלפון) או בשילוב עם תקשורת ויזואלית (מצלמה באחד, או בשני, האזורים). לדוגמה – אזור פנימי המסווג יותר מהאזור החיצוני המקיף אותו; מערכת האינטרקום תותקן באזור הפנימי ובאזור החיצוני ויהיה ניתן לאפשר כניסה מהאזור הפנימי והמסווג לאנשים בעלי אישור הכניסה.

מומלץ לקרוא גם על > מצלמות אבטחה לבית ולעסק | אינטרקום לבית פרטי

מהו מנעול חשמלי?

מנעול חשמלי, בדומה למנעול המכני המוכר, הוא מערכת מכנית המאפשרת נעילה של דלתות, כספות, חלונות ועוד. זאת במטרה למנוע כניסה של אנשים אשר אינם מורשים לגשת לאזור מסוים ללא מפתח ייעודי. בשונה מהמנעול המכני, המנעול החשמלי מאפשר את פתיחתו גם ללא גישה ישירה למנגנון הנעילה שלו. (במנעול המכני הנפוץ הגישה הישירה היא באמצעות מפתח); לכן המנעול החשמלי מאפשר לנו קידוד לפי טביעת אצבע, זיהוי פנים, זיהוי קול, סריקת קרנית העין ועוד טכנולוגיות מרשימות רבות. המנעול החשמלי הינו נפוץ בעיקר ברכבים ובקרב תעשיות ואזורים הדורשים בידוד רב בין חדרים מסווגים בעלי רמות סיווג שונות. אך כיום הינו פופולרי ביותר גם בקרב עסקים קטנים ובתים פרטיים עקב נסיקת מחיריהם ושיפור נוחות השימוש בטכנולוגיה.

למה לשלב מנעול חשמלי ומערכות אינטרקום מתקדמות?

אמנם המנעול החשמלי ומערכת האינטרקום באות לשרת את אותה המטרה. למנוע כניסה לא מורשית של אנשים לאזור, המנעול מבצע אותה בצורה ‘אוטומטית’, והאינטרקום הינו ייעודי יותר לסינון באמצעות אדם בתפקיד. אך בפועל שילובם תורם רבות ומשלים את החסרונות האחד של השני. מנעול חשמלי יכול לאפשר גישה אוטומטית לאנשים קבועים ומוכרים, אך מה קורה אם באזור מבקרים גם אנשים שאמורים להכנס אך ללא אפשרות כניסה? המנעול יכול לבצע את הסינון הראשוני של האנשים, והאינטרקום יאפשר בדיקה יותר פרטנית של אותו האדם, ולאפשר\למנוע את כניסתו בעת הצורך. קיימים שילובים שונים של מערכות אבטחה מודרניות, כל שילוב מיועד למטרות ספציפיות שונות; טרם החלטתם על איזו מערכת הנכם צריכים, צרו קשר עם עסק מקצועי אשר יוכל לעזור ולהמליץ לכם על מערכות אבטחה מתקדמות שיתאימו למקרה הפרטי שלכם.

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | התקנת מצלמות אבטחה