מערכות אזעקה לבית הן בין התוצרים השכיחים ביותר בתחום אבטחת הבית. הדרך הטובה ביותר מבחינת מרבית בעלי הבית ובעלי הדירות היא האזעקה. יחד עם זאת, ראוי להקדיש מחשבה נוספת בעניין ולתת לכך את תשומת הלב הראויה. אזעקה, היא אינה עוד אלמנט שולי אלא מתפקד באופן הרתעתי ומחייבת פעולה נוספת שתגיע מיד אחריה או בעקבותיה או אחת שפועלת במקביל ובמישרין עם מערכת האזעקה. על כך נרחיב בהמשך.

קיימות כמה סגנונות וסוגים של מערכות אזעקה לבית וחשוב מאוד להתאים את מערכת האזעקה לסוג הנכס ולצורך הרלוונטי. קיימות מערכות אזעקה המקושרות למוקדים ומערכות אזעקה המעניקה מעני הרתעתי בלבד – כיצד , אם כך, נדע לבחור את מערכת האזעקה הטובה והמתאימה ביותר עבורנו?

איך בוחרים מערכת אזעקה – רעש וצלצולים – האם זהו תפקידה האמיתי של מערכת האזעקה?

למרות שרעש מונוטוני של אזעקה עשוי בהחלט להרתיע, להפריע ולעקב את העבריין, לא דיי באזעקה בלבד כדי לתפעל מקרה קיצוני של התפרצות. רצוי ואף חובה שהאזעקה של הבית תהיה מגובה בעוד פעולה אפשרות כמו חיבור למשטרה או חיבור למוקד בטחוני. יחד עם זאת, רצוי להתקין מערכת אזעקה ללא כל פעולה מאחוריה מאשר לוותר עליה כלל מאחר שכאמור מדובר במנגנון הרתעתי אשר במקרים רבים נוטה להבריח גנבים בלתי מקצועיים או נערים צעירים שהחליטו למצוא להם שעשוע חדש לחופש.

אזעקה שקטה או אזעקה קולנית – היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן

במידה ויש לכם פתרון גיבוי מייד במקרה של התפרצות אל תוך הבית עדיף דווקא לעשות שימוש באזעקה שקטה. כזאת אשר תגרום למשיגי הגבול שלא לעמוד על משמרתם ולאלמנט ההפתעה לפעול ביתר יעילות. במקרים בהם, מערכת האזעקה הוא האלמנט היחיד העומד לרשותכם נוסף או ללא מצלמות אבטחה, רצוי וראוי לבחור במערכת אזעקה ביתית רועשת ומונוטונית עד כמה שאפשר ועם דרישות לכמה שלבי ניתוק.

אזעקה מקושרת – אזעקה וקודן המקושר לחברת אבטחה – איך בוחרים מערכת אזעקה?

קיימות אזעקות שונות המקשרות את מערכת האבטחה הביתית למערכת האבטחה של חברת האבטחה או המשטרה. רבים מבעלי הבתים הפרטיים נוטים לבחור במערכות שכאלה בכדי לשפר את מערך ההגנה והאבטחה בבית. מערכות אזעקה מקושרות יאפשרו לכם להביא להרתעה, נוסף על פעולת מעקב יעילה יותר אחר העבריינים.

אחת… שתיים… שלוש -אזעקה! כיצד להשתמש בטכניקות הפורץ לטובתכם?

רבים מהפורצים יודעים כיצד לעקוף מערכת אזעקות. אולם, קיימות מערכות משוכללות אשר מזהות את העובדה שלא בוצעה כל הזנת קוד ומתריעות על כך לאחר הפריצה או לאחר שלוש ניסיונות פיצוח קוד. כך תוכלו לעקוב אחר תביעות אצבע של גנבים בלתי זהירים וגם להפתיע אותם בעת ביצוע הפעולה.

חברות אבטחה ומוקדי אבטחה רבים מזהים כאשר מתבצע ניסיון חוזר ונשנה להקשת הקוד ומבצעים וידוא כי אכן מדובר על בעלי הבית ולא בפורץ.

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | מערכת אזעקה לעסק