מיגון הבית הינו בין המטרות החשובות ביותר בימינו. כאשר לא ידוע מהיכן עלולה להגיע הסכנה הבאה. אין ספק כי ישנן לא מעט סכנות המרחפות מעל ראשו של האדם הממוצע כיום. במיוחד כאשר גם במיגון המקיף ביותר אנו עדיין חשופים לסכנות שונות מחוץ לבית או בכל מקום אחר. על מנת למגן את הבית ולהבטיח כי המקום הפרטי שלנו יישאר בטוח ומקום אמין חשוב להתקין את מערכות האבטחה המתקדמות ביותר. וגם את האמצעים הבסיסיים ביותר לצורך מיגון הבית. מנינו את החיוניים שבהם:

מיגון הבית באמצעות סורגים

הסורגים הם למעשה אמצעי בטיחותי הקיים משכבר הימים. סורגים בצורות שונות ובעוביים שונים המבטיחים כי לא תתקיים חדירה למבנה. באמצעות הסורגים ניתן לשמור על דיירי הבית מפני פריצה או חדירה וגרימת נזק לרכוש, גניבה או כל עבירה אחרת. הסורגים שומרים על בטיחות הדיירים בבית גם מיציאה של ילדים החוצה. חשוב לוודא כי הסורגים עומדים בתקן מבחינת עמידות החומר שלהם אולם לא פחות מכך – כי אכן מדובר בסורגים בעלי עמידות גבוהה.

חלונות בעלי זכוכית כפולה

החלונות המיוצרים בשנים האחרונות הינם חלק מפסגת הטכנולוגיה והקדמה. חלונות מסוגים שונים הינם בעלי זכוכית כפולה ובכך למעשה מונעים את הכניסה של אורחים לא רצויים לתוך הבית. כמו כן יכולים החלונות הכפולים למנוע כניסה של רעש או אבק וכן להוות מנגנון אבטחה נוסף במקרה של ניסיון חדירה לבית.

מיגון הבית באמצעות דלתות פלדלת

דלתות פלדלת הינן הדלתות שהוכחו כדלתות יעילות ביותר והדגם הטוב ביותר לשמירה על בטחון דיירי הבית. כיום ניתן למצוא סוגים שונים ומגוונים של דלתות פלדלת. כאשר כל אחת מהן הינה בעלת נתונים ייחודיים משלה ומתאימה לצרכים שונים של בתי אב למיניהם, בבחירת פלדלת יש לוודא כי היא בעלת התכונות המתאימות לדיירי הבית וכי היא מבטיחה את ההגנה המקסימלית בהתאם לצורך. כמו כן, ניתן להזמין דלתות פלדלת על פי צרכים אישיים ועל פי ההתאמה לאורח החיים של בני הבית.

מערכת אזעקה

מערכת אזעקה לבית הינה בין האלמנטים הראשוניים והמשמעותיים ביותר המותקנים בבתים המועדים לפריצה. כיום ידוע כי ישנם בתים ה”זוכים” למעקב צמוד של פורצים ולכן במקומות אלו רצוי להציב מערכות אזעקה מתקדמות המותאמות לצרכים הייחודיים של בני הבית. מערכות אזעקה אלו יכולות להיות מופעלות על פי מגע או חום, תנועה או שינוי בנפח ולפיכך חשוב להתאים אותן מבעוד מועד.

מומלץ לקרוא גם על > סוגי מצלמות אבטחה

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | אינטרקום אלחוטי