אבטחת דירות יוקרה – בימים בהם ניתן להשיג בזול רהיטים, טלוויזיות, מחשבים או מכשירי חשמל אחרים, פריצה לבית סטנדרטי כבר לא משתלמת לפורצים. האלטרנטיבה היא וילות ודירות יוקרה שהפכו ליעד אסטרטגי לגנבים, המקווים למצוא דברים בעלי ערך רב, מפתחות לרכב או כספת סמויה. הנתונים מראים כי בשנים האחרונות לא רק שחלה עליה במקרי הגניבה, אלא גם הגנבים הפכו משוכללים וחכמים, וכעת הם יכולים לבזוז מבלי להשאיר עקבות או סימנים מפלילים. לפיכך שוכללו אמצעי האבטחה משמעותית, בכדי ליצור מערכת הגנה והתרעה בפני הפורצים. כיום, דיירים אחראיים יכניסו אל תוך מערך השיקולים את נושא אבטחת הבית כבר מהרגע הראשון. ישנן מספר דרכים אופטימליות המומלצות לאבטחת דירות יוקרה:

מצלמות אבטחה – אבטחת דירות יוקרהמערכות אבטחה בדירות יוקרה

מצלמות אבטחה הן דרך פשוטה לעקוב אחרי מה שקורה בבית שלכם גם כשאינכם נוכחים בו. מומלץ להתקין מצלמות אבטחה גלויות בכניסה לבית, בשער, ברחבי הגינה והחצר ובשאר המקומות האסטרטגיים דרכם אפשר לפרוץ פנימה. המצלמות משמשות לעיתים קרובות כגורם מרתיע בפני גנבים מביצוע פשע וחדירה לבית. כיום ישנן מצלמות משוכללות ביותר – כאלו המאפשרות צפייה בזמן אמת דרך הסמארטפון או המחשב, מצלמות נסתרות, מצלמות HD או מצלמות מקליטות המאפשרות להריץ אחורה את הסרט ולצפות במה שהתרחש.

יש לזכור כי כאשר רוכשים מצלמת אבטחה חייבים לתת תשומת לב יתרה לתכנון מוקדם וחשיבה על מיקומים אסטרטגיים להנחת המצלמה, על מנת שזו תעשה את עבודתה נאמנה. בהתקנת מצלמה בחצר יש להתחשב בתנאי השטח – תאורה מסנוורת שאולי קיימת בחצר, שיקולי מזג אוויר ותנאי ראות (גשם, חושך, ערפל וכן הלאה). חשוב לייצר את אפקט ״האח הגדול״ – מצב בו הגנב לא יוכל לשבש את פעולת המצלמות. כמו כן, כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר יש להקפיד שההתקנה תבוצע על ידי איש מקצוע מנוסה, תוך ראייה רחבה של פתרון כולל לאבטחת הנכס שלכם. בהתקנת מצלמה בתוך הבית, על המצלמה להיות ממוקמת במיקום אסטרטגי וגמיש, על מנת לזהות את הגנב ולתעד היטב את צעדיו. תיעוד זה יכול להוות גורם מכריע בהפללת הגנב והרשעתו בבית משפט.

מערכת אזעקה – אבטחת דירות יוקרה

מערכת אזעקה לבית נועדה לספק התראה קולית מלבד התיעוד החזותי שמספקות מצלמות האבטחה. הקפידו לבחור מערכת אזעקה אמינה, וכזו אשר יכולה להתחבר גם לגלאי בטיחות כמו גז ועשן. מערכות מותקנות בדרך כלל בנקודות מפתח במבנה כגון הכניסה לבית, החלונות, המרפסת וכיוצא באלה.

סורגים

סורגים מהווים מיגון פסיבי של כניסה ויציאה. וכן מייצרים הרתעה המשפיעה על קבלת ההחלטות של הפורצים באם לבצע את הפשע או לא. הם מומלצים במיוחד לבתים פרטיים, דירות יוקרה בעלות מספר קומות, דופלקסים ודירות גן. ניתן להתקינם על פתחי החלונות, פתח המרפסת, דלתות עם בריחים מרובים וכן הלאה. יש לדאוג כי הסורגים יותקנו באופן מקצועי ואיכותי, ושהם עומדים בתו התקן.

כולנו היינו שמחים לגור במקום בטוח ושקט, המוגן מפריצות ופשעים. לצערנו המציאות מוכיחה אחרת והצורך באמצעי אבטחה המגנים על רכושכם, ביטחונכם ופרטיותכם רק הולך וגובר. חשוב לשלב בתהליך איש מקצוע בעל ניסיון, אשר יאפשר קבלת החלטות מושכלת, לנקוט באמצעי בטיחות אשר יותאמו למבנה בו אתם גרים ולהבטיח כי אף פורץ לא יוכל לבצע את זממו, ביתכם הוא מבצרכם, עליכם לשמור עליו מכל משמר.

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | התקנת מצלמות אבטחה