התקנת מצלמות אבטחה באופן אסתטי – כיצד עושים זאת?

התקנת מצלמות אבטחה באופן אסתטי – מצלמות אבטחה הוא לא כמובן לא פריט עיצוב, ואינו נלקח בחשבון כסטנדרט בתהליכי עיצוב הבית. יחד עם זאת, בבתים בהם מעוניינים להתקין מצלמות אבטחה, בהחלט יש מקום לבחון את האסתטיקה של ההתקנה כך שהמצלמות לא תבלוטנה בצורה שפוגעת בקו העיצוב הכולל. ככלל, מצלמות אבטחה הם אלמנטים שיכולים איכשהו להתאים לקו העיצוב, אך ורק בסגנונות העיצוב המודרניים והיוקרתיים. בית המעוצב על פי הסגנון המודרני יכול למנף את מצלמות האבטחה כדי להכניס נופך מודרני נוסף לעיצוב הכולל, אך בית המעוצב על פי סגנון העיצוב הכפרי, בהחלט רוצה להסוות את המצלמות עד כמה שניתן, ובכל מקרה יש לשלב את המצלמות בצורה נכונה ומקצועית.

מצלמות מעוצבות או מצלמות גנריות נתונות בתוך מכלול מעוצב

כיום, ניתן למצוא מצלמות אבטחה המגיעות בתצורה גנרית. קרי, מצלמות מתכת מוארכות, וכאלו המגיעות בתצורה אלטרנטיבית כדוגמת מצלמות עם כיסוי כדורי המסתיר את המצלמה ונראה כמו מנורה, מצלמות זעירות שניתן לשלב במרחב באופן שלא חושף את עצם קיומן של המצלמות, וזה הוא פרמטר חשוב הן מבחינה אבטחתית, והן מבחינה עיצובית. ככלל, מצלמות האבטחה אמורות להיות מותקנות במקום הנסתר ביותר. שבו ניתן להשיג את שדה הראייה הנדרש למצלמות. במידה ולא ניתן להתקין את המצלמה במקום נסתר, יש לשלב אותה בתוך מכלול עיצובי מתאים לרבות כדור זכוכית בגוון כהה, בית מצלמה עשוי פולימר מוקשח או עץ וכדומה.

צבע המצלמה – פרמטר חשוב ומרכזי

כמו כן, אסתטיקה של התקנת מצלמות אבטחה בהתאם לתכנית עיצוב הבית שגיבשתם, ניתנת להשגה בראש ובראשונה באמצעות צבע המצלמות. מצלמות אבטחה מוצעות כיום במגוון מאוד מצומצם של צבעים כדוגמת שחור, אפון או לבן. אך בסיוע איש מקצוע תוכלו לצבוע את המצלמות באמצעות צבע ספריי ייעודי, ולהעניק להם את הגוון המתאים. בין שאתם בוחרים בגוון שיתאים לעיצוב הכולל במודל של השלמה, ובין שאתם בוחרים בהתאמה באמצעות ניגודיות צבעים. במרבית המקרים, בחירת הצבע הנכונה והתקנת המצלמה במקום נסתר יכולות לספק את המענה הנדרש לשילוב המצלמות בעיצוב הכולל של הבית.

התקנת מצלמות אבטחה באופן אסתטי – תכנון מקצועי מבחינת אבטחה ועיצוב

במקרים אחרים, יש לבחון את שילוב המצלמות בעת התקנת מצלמות אבטחה בצורה חכמה. זאת באמצעות שימוש במצלמות זעירות, מצלמות הנתונות בתוך קייסים מעוצבים בעיצוב תואם וכדומה. את כל התהליך הזה יש לבצע בצורה מאוד מקצועית, והתהליך עצמו חייב להתבצע באמצעות שיתוף פעולה בין מומחה האבטחה שאותו אתם שוכרים לטובת העניין. ובין איש המקצוע האחראי על כל הנושא של עיצוב הבית שלכם. בתהליך זה יש לקחת בחשבון גם את הצרכים האבטחתיים של הסוואה, שדה ראייה, איכות תמונה טובה, כיסוי מספיק של כל חלקי הבית וכדומה, וגם את הצרכים האסתטיים שעליהם יוכל לספק פתרון מעצב פנים מקצועי.

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית