הכל על מערכות אבטחה – כבר מגיל קטן, אנחנו ההורים, עושים הכל על מנת להעניק לילדנו ביטחון. המדינה, כבר מראשית הקמתה הקימה צבא חזק על מנת להעניק לאזרחיה ביטחון – מקטן ועד לגדול. נדמה שהביטחון הפך להיות ערך מרכזי ואדם אשר חי ללא תחושת ביטחון מתקשה לנהל אורח חיים תקין. התשוקה לביטחון והרצון להרגיש שאנחנו תמיד מוגנים, הביאו אותנו, בני האדם, לפתח תכניות ומערכות ייחודיות – ממוחשבות ואנושיות גם יחד, על מנת להבטיח ביטחון מירבי לכל אלו הדורשים בכך. כאשר מדובר באנשי ציבור הרי שמתלווים אליהם אנשי ביטחון ושומרי ראש אשר שומרים עליהם מכל משמר, אך כשמדובר בכלל האוכלוסייה, אמצעי ההגנה הינם בגדר רובוטים, או אם תרצו – מערכות ממוחשבות.

הכל על מערכות אבטחה – ביטחון להון שלנוהכל על מצלמות אבטחה

אחד הדברים שאנחנו כבני אדם רוצים בו ביטחון הוא בממון שלנו. אנשים רבים בעולם המודרני צברו הון אשר בא לידי ביטוי בכסף מזומן רב וגם בתכשיטים וחפצים יקרי ערך. לצערנו עדיין חיים בינינו גנבים אשר אינם עובדים ביום, אלא יוצאים לפרוץ בלילה. על מנת למזער מקרים של גניבה וגזילת הרכוש שלנו, הומצאה המצאה שכיום נדמה לנו שמעולם לא היינו יכולים לחיות בלעדייה – הכספת. כספות לבית כיום נגישות ואינן נחלתם של העשירים בלבד כפי שהיה ניתן לחשוב עד לא מזמן. הכספות מאפשרות אחסון קל, מהיר וזמין לכל אלו אשר רוצים לאחסן את החפצים יקרי הערך שלהם במקום אחד אשר פתיחתו אפשרית אך ורק להם.

הכל על מערכות אבטחה – תיעוד כל רגע ורגע

מצלמות האבטחה פחות שכיחות בבתים הפרטיים שלנו, אלא נמצאות יותר בעסקים שלנו. כיום אין כמעט עסק אשר אינו מצויד בסוללה של מצלמות אבטחה אשר תפקידן לתעד כל רגע ורגע. במשך 24 שעות מן המתרחש במקום העבודה. כולנו מודעים להימצאותן של מצלמות האבטחה בחנויות בגדים, בסופרים הגדולים ובתחנות הדלק וזאת על מנת לאבטח את המקום וליצור הרתעה מפני עוברים ושבים אשר יכולים לבצע פעולות הנוגדות את החוק שעלולות לפגוע באזרחים תמימים. אמצעי המיגון השכיח בבתים הפרטיים הינו כספות לבית, אך בעסקים השונים הרי שמצלמות האבטחה הינן בגדר חובה.

שלא נשמע עליכם – מערכות אזעקה

בנוסף לכספות ומצלמות האבטחה אשר הוכיחו עצמן כיעילות וממזערות נזקים, גם מערכות האזעקה ניצבות בשלישיה הגדולה. מערכות האזעקה שכיחות גם בבתים הפרטיים וגם בבתי העסקים אשר תפקידן להתריע על כל תנועה חשודה. בחירת מערכת האזעקה הינה קריטית בכל הקשור לבטיחות ולכן חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע שמבינים במערכות שכאלו אשר תפקידם לבחון כל פתח בבית או במשרד, נקודות תורפה אשר קלות לפריצה ונגישות לגנבים ואחרי לקיחת כל אלו בחשבון מתאימים מערכת אזעקה שהודות לה תרגישו הכי בטוחים שיש. מערכות אזעקה יכולות להיות מחוברות גם למערכת אבטחה אשר מקבלת התראות וכך לייצר מעגל אבטחה יעיל אפילו יותר.

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | מערכת אזעקה לבית