הבדלים עיקריים – כל בית מגורים או בית עסק זקוק לאמצעי אבטחה מתאימים. העידן בו אנו חיים אינו מאפשר שינה טובה בלילה ללא דלת חזקה לבית. מנעולים בחלונות, סורגים בעבור אלו המתגוררים בבתים פרטיים ומערכות אבטחה מקיפות לעסק. גם אם חשבתם כי תוך רכישת פוליסת ביטוח דירה או ביטוח עסק אתם מכוסים מפני נזקי פריצות וגניבה. הפוליסות אינן מאפשרות ויתור על אמצעי מיגון. יתר על כן, מחירי הביטוח עשויים לרדת או לעלות בהתאם לרמת המיגון בבית או בעסק. בכדי לישון בשקט עליכם להקדיש את תשומת הלב הדרושה למיגון הבית.

כולנו מכירים את האמרה ביתו של האדם מבצרו, אך מעטים אכן מעוניינים להתגורר בבית המכיל סורגים עבים בכל חלון ואמצעי מיגון רבים. הבשורה הטובה היא אמצעי המיגון החדשים המתבססים על חידושים טכנולוגיים. כיום ניתן למגן את הבית או את בית העסק תוך שימוש באמצעי מיגון קטנים וכמעט בלתי מורגשים. אמצעי המיגון הללו מציעים את רמת האבטחה הגבוהה ביותר.

מערכת אבטחה הולמת לשווי הנכס

מערכות אבטחה ומיגון נחוצות עוד יותר בבתים פרטיים ובתי עסק הממוקמים באזורים מועדים לפורענות ובאותם עסקים ובתים המרכזים תכולה שוות ערך. אם אתם מחזיקים באופן קבוע בבית העסק סחורה בעלת שווי כספי רב. עליכם לבחור בהתאם באמצעי מיגון חזקים המהווים גורם מרתיע ומקשים מאוד את מלאכת הפריצה.

בתים פרטיים המכילים תכולה יקרה כמו מוצרי חשמל רבים, תכשיטים, חפצי אומנות או כסף מזומן. הם זקוקים גם כן למערכת אבטחה התואמת את שווי תכולת הנכס. נדגיש כי גם כאשר ישנה מערכת מיגון חדישה ומתוחכמת חשוב להיות מכוסים בפוליסת ביטוח דירה עדכנית.

אילו מערכות אבטחה מתאימות לבתי עסק?מערכת מצלמות אבטחה

כמעט בכל בית עסק ניתן למצוא היום מערכת אבטחה הכוללת מצלמות וכמו כן מערכת אזעקה המופעלת על ידי חיישנים של תנועה. מערכת האבטחה מופעלת עם נעילת בית העסק מחוץ לשעות הפעילות, עם כל הפעלה של חיישני התנועה מופעלת האזעקה במקום ובמוקד האבטחה אליו היא מחוברת. כמו כן, מומלץ יהיה לאבטח באופן קבוע את בית העסק במנעולים חזקים ומצלמות אבטחה המכסות את השטח כולו למניעת גנבות תוך התמקדות במעקב אחר פעולות הקופה.

אילו מערכות אבטחה מתאימות לבתים פרטיים?

הבדלים עיקריים – בניגוד למערכות אבטחה לעסקים המופעלות בעיקר כאשר העסק סגור, מערכות אבטחה לבית מופעלות גם בשעת לילה כאשר בני הבית נמצאים בבית ישנים. גם מערכות אבטחה לבית ניתן לשלב עם אזעקות וחיישני תנועה, אך ברוב הבתים נמצא היום מערכות פשוטות יותר המתבססות על מצלמות אבטחה הממוקמות בשטח הבית ומשקיפות על שער הכניסה, מנעולים חזקים, דלתות פלדה עמידות וסורגים. התקנת מצלמות אבטחה סביב הבית מהווה גורם הרתעה משמעותי, לעתים מספיק יהיה להתקין מצלמות פיקטיביות בכדי להרחיק את הפורצים. נדגיש שוב כי יחד עם התקנת מערכת אבטחה מקיפה לבית חשוב להיות מכוסים בפוליסת ביטוח דירה מתאימה.

ראו גם: מצלמות אבטחה | מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | התקנת מצלמות אבטחה