בחירת חברת שמירה ואבטחה

בחירת חברת שמירה ואבטחה – תרחישים כמו פריצה לבית או משרד, מעשי ונדליזם בישוב או במבנה, גניבת רכוש בעל ערך כספי גבוה, לעתים גם סנטימנטלי, הם תרחישים שמוכרים לרבים מאזרחי ישראל. זו תופעה שקשה למשטרה למגר ועוד יותר קשה להשתלט עליה.

בטחון הוא מילה מוכרת לכולנו. בטחון אישי, בטחון של הנכס, של הרכוש, של אירוע ומה לא. כדי לשמור על נכס, או מוסד ובעיקר על השקט הנפשי, בוחרים רבים בפתרון של חברת שמירה שתספק את השקט הנפשי הזה.

השאלה שנותרת פתוחה היא, כיצד לבחור חברת שמירה

תרחישים כמו פריצה לבית או משרד, מעשי ונדליזם בישוב או במבנה, גניבת רכוש בעל ערך כספי גבוה, לעתים גם סנטימנטלי. כולם תרחישים שמוכרים לרבים מאזרחי ישראל. זו תופעה שקשה למשטרה למגר ועוד יותר קשה להשתלט עליה.

הפתרון שרבים מוצאים כאפקטיבי, לאחר הגשת התלונה במשטרה ותפילה שמשהו ייעשה בנידון, הוא למצוא את הדרך היעילה והמקצועית ביותר שתסייע למנוע תרחישים חדשים לא נעימים.

הפתרונות הם רבים, החל מאמצעי מיגון בסיסיים, כמו גדרות וסורגים ועד לפתרונות מתקדמים של אבטחה לבית או למשרד, ביניהם מערכות אזעקה לבית, מצלמות אבטחה ושמירה פיזית באמצעות חברת שמירה.

אז איך בוחרים את אותה חברת שמירה? חשוב לזכור כי ההשקעה הגבוהה ביותר היא לאו דווקא באמצעי מיגון חדשניים, אלקטרוניים ואחרים. אלא שילוב שלהם עם חברת שמירה שתדע לתת מענה במקרים בהם באמת מתרחש אירוע כמו פריצה לבית או למבנה. מצלמת האבטחה הטובה ביותר וצופר האזעקה הרעשני ביותר לא יסייעו במאום. אם לא יהיו מחוברים ישרות למוקד חברת השמירה שמפעילה סיורים קבועים ומגיעה בתוך דקות בודדות למקום הפריצה. לכן, שלב ראשון בבחירת חברת שמירה הוא בחברה שהיא זו שמתקינה את אמצעי המיגון ומחברת אותם למוקד מאויש שמפעיל סיירי אבטחה.

כדי לוודא שמדובר בחברת שמירה אמינה, איכותית ומקצועית חשוב לקבל עליה כמה שיותר מידע. לפני הכול יש לוודא כי מדובר בחברה שפועלת ברישיון מטעם משטרת ישראל. שהשומרים הנושאים נשק מצוידים ברישיונות הרלוונטיים ומה הרקע שלהם. האם הם יוצאי יחידות קרביות, שומרים על כושר גופני, האם קיבלו אימונים והדרכות, היכן עבדו, על מי שמרו וכציוב.

בדיקה חשובה נוספת היא אילו שירותי שמירה מספקת החברה, למשל זמינות עשרים וארבע שעות ביממה. כמו כן לבדוק באילו אמצעי מיגון נוקטת חברת השמירה. האם הם מתקדמים וחדשניים, האם הם כוללים פתרונות ייחודים בהתאמה אישית לפי דרישות הלקוח וכדומה.

שקט נפשי לפני הכול

בטחון אישי אינו דבר שיש להקל בו ראש. כדי לבחור בחברת שמירה שתגן עלינו או על רכושנו. חשוב לזכור כי בשורה התחתונה אנו מפקידים את ביטחוננו ורכושנו בידיים של מישהו אחר, לכן חשוב שאותה חברת שמירה תהיה מקצועית, בעלת ניסיון ומוניטין גבוה ותתאים לצרכי הלקוח מכל אספקט ואספקט.

נקודות התייחסות נוספות הן לקוחות החברה. מבדיקת הלקוחות ניתן ללמוד רבות על חברת השמירה ועל ניסיונה וגיוון השירותים שלה. למשל, האם החברה מספקת שירותי שמירה גם לפרטיים וגם למוסדות. האם מדובר במתן שירותי שמירה לחברות בסדרי גודל משתנים וכדומה. ככל שהיקף השירותים אותם מספקת חברת השמירה המדוברת הוא גדול ומגוון יותר, יעיד הדבר על ניסיון רב יותר וחשוב יותר, יכולת לעמוד בסוגי שמירה משתנים.

בקשו לקבל מידע מקיף על ההכשרה שקיבל כוח האדם בחברה, באיזו תדירות הוא מקבל הכשרה זו והאם הוכשרו בהתאם לדרישות והנחיות משטרת ישראל.

גם להמלצות ומכתבי תודה יש חשיבות רבה. דרך ההמלצות ניתן ללמוד על איכות השירות, הן בפן המקצועי ובן בפן האישי, שחשוב לא פחות, ולהתרשם מתודעת השירות, הזמינות והמענה שהיא מספקת לכל אחד.