5 דרכים לשמירה על בטיחות בעסק

אמצעי בטיחות לעסק – בכל עסק יש להקפיד על כללי הבטיחות בעבודה וחשוב להתקין ציוד למיגון העסק כמו מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה, שער חשמלי בטיחותי וכיוצא בזה. בנוסף, יש להתקין ציוד בטיחות אש כמו גלאי עשן, מערכת כיבוי אש אוטומטית כמו ספרינקלרים, מטפים ועוד. כדי לשמור על נושא הבטיחות בעסק מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בנושאי בטיחות ומיגון לעסקים ולפעול בהתאם להמלצותיה. כמו כן, יש לדאוג לציוד הנדרש על פי החוק והוראות הבטיחות, ובהתאם לדרישות הרישוי לעסק של הרשות המקומית ושל נציג כיבוי אש. לפניכם 5 דרכים לשמירה על בטיחות בעסק.

אמצעי בטיחות לעסק – מערכת אזעקה

בכל עסק חשוב להתקין מערכת אזעקה חדשנית ומשוכללת על מנת למזער את ניסיונות הפריצה והגנבה, וכדי להקשות על כנופיות הפורצים. ידוע כי פורצים מעדיפים לפרוץ לעסקים שאינם ממוגנים, לכן התקנת מערכת אזעקה מסייעת לשמור על בטיחות העסק. אם המערכת מזהה ניסיון פריצה היא מפעילה אוטומטית את האזעקה ובהתאם למערכת שולחת גם התרעה לבעל העסק או למוקד ביטחון.

אמצעי בטיחות לעסק – מצלמת אבטחה

מצלמות אבטחה הן מוצר חובה בכל עסק כדי להגביר את הבטיחות ולמנוע גניבות וניסיונות פריצה. כנופיות הפורצים יעדיפו לחפש עסק אחר שאינו ממוגן באמצעות מצלמות אבטחה. בנוסף, המערכת נועדה למזער ניסיונות גניבה על ידי לקוחות או על ידי עובדים.

שער חשמלי למיגון העסק

בהתאם למאפייני העסק חשוב להתקין שער חשמלי למניעת כניסת זרים ולהגנה על רכושו של בית העסק ועל הציוד שלו. יש מגוון פתרונות מיגון של שערים חשמליים, בין השאר ניתן להתקין גם תריסי גלילה חשמליים כדי למנוע פריצה אחרי שעות הפעילות וכדי למגן ויטרינות של חנויות ופתחים בבית העסק.

ציוד לגילוי ולכיבוי אש

כדי לשמור על בטיחות בעסק, חובה לקבל ייעוץ מקצועי מגורם מוסמך על מנת לתכנן מערכות מתקדמות לגילוי ולכיבוי אש ולהתקינן. יש מגוון מערכות ופתרונות יעילים, ביניהם ארון כיבוי אש ובו גלגלת וזרנוק, מערכת ספרינקלרים, מטפי כיבוי אש לעסק, גלאי אש ועשן וכיוצא באלה. חשוב להדגיש כי ציוד לגילוי ולכיבוי אש חשוב בכל עסק ומסייע למניעת שריפות, לדיכוי האש בזמן אמת עד להגעת כוחות כיבוי אש ולמזעור נזקים לציוד ולסחורה, כמו גם כדי להציל חיים.

ציוד מגן לעובדים כאמצעי בטיחות לעסק

בהתאם לסוג העבודה ולמאפייני העסק יש לדאוג גם לציוד מגן לעובדים, במיוחד במפעלים. לדוגמה, כפפות מגן ומסכות לרתכים, אוברולים ונעלי עבודה וכדומה. כמו כן, חשוב לרכוש כלי עבודה באיכות גבוהה כדי לשמור על חיי העובדים ולמנוע תאונות עבודה. בנוסף, יש לרענן נהלי בטיחות בעבודה כדי למנוע תאונות מיותרות בעסק ועל מנת לשמור על הבטיחות.

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | התקנת מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה לעסק