האם כל בית פרטי זקוק לאינטרקום? בוודאי!

רובנו פגשנו מערכות אינטרקום שונות – אינטרקום בבניינים רבי-קומות, אינטרקום בכניסה לעסקים קטנים וגדולים, אינטרקום שמיועד לבית פרטי ועוד. אך מהי מטרתו? האם זה חשוב? כיצד הוא עובד, והאם כדאי להתקין אינטרקום בבית פרטי? כעת נענה על השאלות הללו בפירוט ובכך נעזור לכם להבין האם אתם באמת צריכים אינטרקום שמיועד לבית פרטי.

מהי מערכת אינטרקום?

אינטרקום לבית פרטי

מערכת אינטרקום זוהי טכנולוגיה אשר נועד להעלות את אבטחת האזור על ידי בידוד וחלוקת האזור ויצירת אפשרות תקשורת ביניהם באמצעות האינטרקום. לדוגמת אינטרקום שמיועד לבית פרטי – ניתן להתקין את האינטרקום בתוך הבית ומחוץ לשער היציאה, ובכך לאפשר תקשורת בין אורח המגיע לביקור לביתכם לבין הדיירים שבדירה. מערכת אינטרקום בסיסית מבוססת על העברת מסרי קול, כמו טלפון; מערכת אינטרקום מתקדמת תאפשר גם העברת אות ויזואלי, כלומר צילום באמצעות מצלמה. חשוב לזכור כי מטרתה של מערכות אינטרקום נפוצות הן העלאת רמת האבטחה של האזור.

אינטרקום שמיועד לבית פרטי – מה ההבדל?

ישנם סוגים רבים מאד של מערכות אינטרקום, ולאדם אשר אינו בקיא בתחום – כולם ירגישו אותו הדבר, מלבד לדברים ברורים מאליו כגון המחיר. בפועל, לסוגי מערכות האינטרקום השונות ישנן תפקידים שונים; להלן כמה מסוגי מערכות האינטרקום הפופולריות:

אינטרקום אלחוטי – מאפשר תקשורת בצורה אלחוטית בין היעד למקור. לא דורש התעסקות בכבלים וחוטים בהתקנה ובתפעול, מאפשר מרחק רב בין היעד למקור.

אינטרקום לתינוק – מערכת אינטרקום בסיסית המאפשרת מעבר אמין של אותות בין חדרים ובכך מאפשרת להורים לפקח על התינוק שלהם ביעילות רבה.

אינטרקום מצלמה – מערכת אינטרקום מודרנית המשמש גם כאינטרקום שמיועד לבית פרטי וגם כאינטרקום שמיועד לבתי עסק. מרבית מערכות האינטרקום המודרניות מכילות מצלמה.

קיימים עוד סוגים רבים, שלושת הסוגים שצוינו הם רק מבין הפופולריים בארץ. בכל הנוגע למערכות אינטרקום שמיועדות למטרות ספציפיות – מדובר באינטרקום הכולל בתוכו כמה אספקטים, כגון – אלחוטיות ומצלמה, אשר ידועים כי יביאו יתרון משמעותי לאזור בו יותקנו. לדוגמא – אינטרקום שמיועד לבית פרטי סביר להניח כי יהיה אלחוטי מטעמי נוחות וכי יכלול גם מצלמה.

אינטרקום כאמצעי אבטחה לבית פרטי

מערכת האינטרקום מוכרת כאמצעי אבטחה נפלא בכ הנוגע להעלאת רמת האבטחה בבתים פרטיים או בבתי העסק, אך האם זה מספיק? ובכן, האינטרקום מכסה ספקטרום מכובד מאד בכל הנוגע לאבטחה של בית פרטי, אך האידיאל יהיה לשלב בין כמה אמצעי אבטחה מודרניים, לדוגמא – מנעול חזק, מצלמת אבטחה ואינטרקום. אינטרקום שמיועד לבית פרטי יספק לכם את הבידוד הנדרש בין הדירה לבית האזור שמחוצה לה, אך הוא לא בהכרח יוכל למנוע פריצה או להתריע בפני אחת. בכל הנוגע לאבטחה מקסימלית של ביתכם, מומלץ להתיעץ עם איש מקצוע המתמחה באמצעי אבטחה; הסתקרנו ושאלו אותו מהם הכלים שכדאי שילוו אינטרקום שמיועד לבית פרטי בכדי להבטיח כי הרגשת הביטחון בביתכם תהיה הטובה ביותר.

תבחרו סקיוריטי לביטחון האישי שלכם!

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | התקנת מצלמות אבטחה