כולנו אוהבים את הבית, לחזור אחרי יום עמוס אל מקום שבו יש שקט, שלווה והרגשת ביטחון. כיום, ניתן לאפשר רמת אבטחה לבית בדרכים רבות, ובכך לשפר את איכות הרגשת הביטחון וכתוצאה מכך, לשפר את חווית הרוגע בבית; בין הכלים המודרניים אשר עומדים לרשותינו למען שיפור רמת האבטחה של הבית ישנן: מצלמות אבטחה, מערכות אינטרקום, והכוכב הראשי של מאמר זה – מערכת אזעקה לבית. כאשר מדובר באבטחת הבית והמשפחה, רק הטוב ביותר יספק, לכן כעת נרחיב על מערכות שונות של אזעקה לבית פרטי למגוון פרטיהם.

מערכת אזעקה לבית פרטי – קצת היסטוריה

מערכות אזעקה קיימות כבר זמן רב, למען האמת – לפחות החל משנת 1853, בה נרשם הפטנט הראשון למערכת אזעקה ביתית הפועלת באמצעות עקרונות מגנטיים וחשמליים, אך זהו פטנט מבוסס על טכנולוגיה עקרונית שהלכה והתפתחה רבות, סביר להניח כי אזעקה לבית הייתה בגדר רעיון במהלך שנים והיו קיימים פתרונות יצירתיים אחרים למטרות אזעקה לבית גם לפני המאה ה-19, לדוגמא כל דבר המסוגל להפיק צליל בעת שמישהו לא רצוי נכנס לבית, כדוגמא משעשעת אפשר אפילו להתבונן בכלבי אבטחה הנועדו לשמירה על אזור והתרעה בפני אירוע מסוים על ידי נביחות.אזעקה בבית פרטי – איך זה עובד?

מערכת אזעקה מודרנית – מה היא כוללת?

טרם נסביר על אופן הפעולה של מערכות האזעקה השונות, נצטרך להציג את תוכנה של מערכת אזעקה מודרנית בסיסית לבית. כיום, מערכת אזעקה לבית היא בעצם שילוב של כלים שונים המתקשרים ביניהם בכדי להחליט האם התבצעה פריצה אל תוך הבית. מערכת אזעקה בסיסית תכלול – קופסת בקרה, חיישני תנועה, רמקול להתרעה; מערכת אזעקה מתקדמות לבית יכולות לכלול גם חיישנים מיוחדים לדלתות וחלונות, מצלמות אבטחה לבית ועוד.

אזעקה לבית – כיצד זה עובד?

כפי שהוסבר, הרעיון הכללי של איתור חדירה בלתי חוקית לאזור מסוים היא בעיקר באמצעות הפקת צלילים. מערכות אזעקה לבית מבוססות רבות גם כיום על מנגנון זה., אך בשילוב אינטגרציה עם מגוון נרחב של כלי אבטחה נוספים. כאשר מערכת אזעקה בסיסית לבית נכנסת לפעולה, היא מפעילה את החיישנים אשר מחוברים אליה (חיישני תנועה או חיישנים מיוחדים לדלתות וחלונות), וכאשר החיישנים יזהו תנועה חשודה, הם יתריעו על כך באמצעות הפקת צליל חזק. מערכות יותר מתקדמות יכולות להשתמש בשילוב של כמה כלים, כגון – מצלמת אבטחה וחיישנים שונים, בכדי להבטיח כמה שפחות התראות שווא וגילויי אמת כולל סיפוק עדות צילום ממצלמת אבטחה, נציין בנוסף כי אזעקות שווא הן אירוע נדיר ביותר למערכת אזעקה טובה לבית, ונגרמות לרוב עקב טעות אנוש.

לסיכום

אזעקה לבית היא כלי נהדר אשר עוזר לנו לשפר את רמת האבטחה של הבית וכתוצאה מכך להגן על משפחתנו. קיימים סוגים שונים ורבים של מערכות אזעקה וכל מערכת כזו עלולה להיות שונה באופן משמעותי ממערכת אזעקה אחרת, לכן טרם הנכם בוחרים ורוכשים מצלמת אבטחה, התייעצו עם איש מקצוע בכל הנוגע לפרטי המערכת בה אתם מעוניינים.

ראו גם: מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | התקנת מצלמות אבטחה