אבטחה לבתים לעומת עסקים

אבטחה לבתים לעומת עסקים – שירותי אבטחה ניתנים עבור בתים, דירות, עסקים וארגונים בכל רחבי הארץ. במאמר הבא נעמוד על ההבדלים בין סוגי השירות ונבין כיצד הם משפיעים על שביעות הרצון של הלקוח.

שירותי אבטחה משפרים את איכות החיים ומבטיחים שקט נפשי. השירות ניתן על ידי חברות המחזיקות ברישיון מטעם משטרת ישראל והגופים הרשמיים. על מנת להציע שירות מן הסוג הזה צריכה החברה להכשיר עובדים ולהקפיד על התנאים הקבועים בחוק. מבחינת הלקוח, הדבר החשוב הוא להכיר את ההבדלים בין סוגי השירותים.מצלמות אבטחה לבית ולעסק

את ההבדלים בין שירות לבתים לבין שירות לעסקים ניתן לבחון לפי שלושה פרמטרים:

א. שעות – לקוחות פרטיים ובעלי דירות ובתים זקוקים לשירות מסביב לשעון. לעומת זאת, בעלי עסקים מתמקדים בדרך כלל בשירות הניתן בשעות הפעילות. יש כמובן הבדלים נוספים בין דרישות ספציפיות של כל לקוח, אך באופן עקרוני ניתן לקבוע כי בעלי בתים ודירות זקוקים לשירות הרבה יותר צמוד, זמין ונגיש.

ב. צפייה ותיעוד – רוב בעלי הבתים והדירות לא מתעניינים בתיעוד של המתרחש, אלא מסתפקים בהגנה ושמירה על השטח בלבד. מנגד, בעלי עסקים לא יכולים להרשות לעצמם לוותר על תיעוד במקרים של ונדליזם, גניבות עובדים, פריצות והן הלאה. המשמעות היא שיש צורך בסוגים אחרים של ציוד כדי להציע את השירות עבור בתים ועסקים. בבתים ניתן להסתפק במצלמות בלבד, בעוד בעסקים כדאי להצטייד במכשירי הקלטה.

ג. סיכונים – אחד השלבים הראשונים במתן שירותי אבטחה הוא הגדרת הסיכונים. בנושא הזה יש הבדלים גדולים בין בתים לבין עסקים. ברוב הבתים הסיכונים קשורים לפריצה ולנזקים כלכליים, בעוד בעסקים הנזקים יכולים להיות חלק מפגיעה במוניטין, בתחושת הביטחון של העובדים והלקוחות ובאינטרסים של בעל המקום.

אבטחה לבתים לעומת עסקים – כיצד בוחרים את השירות המתאים לכל לקוח?

היכרות עם ההבדלים בין סוגי השירותים היא ללא ספק צעד חשוב עבור בעלי בתים ועסקים. בשלב הבא רצוי להיכנס לעובי הקורה ולבחור את השירות המתאים לצרכים האישיים. מומלץ להתייעץ עם כמה שיותר אנשי מקצוע, לקבל המלצות ולקרוא מידע באתרי אינטרנט. מערכות ברמה גבוהה יכולות להתאים לבתים ולעסקים בכל רחבי הארץ. במערכות אלו ישנו שיפור משמעותי בשליטה ובבקרה של הלקוח בנושאים המהותיים עבורו:

·מעקב אחר המתרחש בזמן אמת

·טיפול שיטתי, מהיר וממוקד בבעיות

·צפייה ופיקוח על ספקים, עובדים, מחסן או שכנים

ייעוץ פרטני לבעל העסק או הבית הוא שירות חיוני עבור התאמת מערכות אבטחה. הכלים הטכנולוגיים העומדים לרשות חברות המתמחות בתחום מחייבות הגדרה קונקרטית של סיכונים, צרכים וגם תקציב. בחירה בשירות המתאים לכל לקוח היא תנאי לחיסכון בהוצאות וליווי פרויקטים מורכבים ומאתגרים. בסופו של דבר, ההבדלים בין בתים לבין עסקים חייבים להיות מיושמים בשטח על ידי אנשי מקצוע המכירים את התחום.

ראו גם: מצלמות אבטחה | מצלמות אבטחה לעסק | מצלמות אבטחה לבית | התקנת מצלמות אבטחה